Koko & Roy to inspirowana Nowym Jorkiem, sezonowa restauracja i bar w stylu nowoamerykańskim zlokalizowana w Warszawie. Chcemy przede wszystkim prezentować niezbyt dobrze poznaną w Europie współczesną kuchnię amerykańską korzystając jednocześnie z bogactwa lokalnych składników i smaków. 

Właściciele Annah Syta i Jonathan Roy zaczęli zakochiwać się w pomyśle otwarcia Koko & Roy podczas swoich wielokrotnych wizyt w Warszawie, rodzinnym mieście Anny (w dzieciństwie nazywanej Koko/Kokoszką). Byli świadkami niezwykle dynamicznej transformacji miasta i zapragnęli włączyć się w jego doskonale zapowiadający się nurt kulinarny i kulturalny. Koko & Roy to miejsce stworzone z ich nowojorskich wspomnień tętniącej życiem atmosfery, eklektycznego wystroju, no i oczywiście kuchni aktualnie podbijającej Manhattan i Brooklyn, ale również z pragnienia prezentacji stylów i smaków ich nowej ojczyzny. 

Syta i Roy zdali sobie sprawę, że wokół regionalnej i współczesnej kuchni amerykańskiej narosło w Polsce wiele niezrozumienia, gdzie skojarzenia z nią ograniczają się generalnie do TGIFriday’s i Hard Rock Cafe, dlatego postanowili podzielić się swoją interpretacją stylu, który uważają za bardzo ciekawy i nowoczesny, a także atrakcyjny dla obytej i wyrafinowanej śródmiejskiej (i nie tylko!) klienteli. 

Sezonowa kuchnia nowoamerykańska znajduje swój najbliższy odpowiednik w ruchu gastropubowym. Jest to rozwinięcie i unowocześnienie tradycyjnych przepisów z wykorzystaniem zaawansowanych technik i sposobów podania. W tym stylu liczy się przede wszystkim sezonowość i świeże, wiejskie produkty, które bronią się same z siebie. Otrzymujemy w ten sposób nowoczesne rustykalne potrawy o świeżej, nowoczesnej wrażliwości podane w sposób zachęcający do dzielenia się ze współbiesiadnikami. 

W Koko & Roy chcemy serwować potrawy zaspokajające apetyty zarówno mięso- jak i roślinożerców,  zachęcając do wspólnego spędzania czasu bez względu na preferencje dietetyczne. 

Wystrój wnętrza Koko & Roy czerpie z gustów dawnej i współczesnej Warszawy łącząc polską secesję z pełnego kreatywnej i kulturalnej energii okresu międzywojnia, modernizm, styl peerelowski i nowoczesny.  Restauracja oddaje hołd przeszłości ucieleśniając jednocześnie zadziorność i energię odradzającej się Warszawy. 

 

zdjęcia: Richard Hade

 

 

 

TELEFON

+48 22 699 85 64

 

ADRES

Wilcza 43, Warsawa

00-678

 

GODZINY otwarCIa KUCHNI

pon-nieczynne

wto-śro: 12-22

czw-pią: 12-23

sob: 10:30-23

nie: 10:30-17

 

 

 

Koko_&_Roy-10.jpg

EVENTY 

Oferujemy organizację spotkań biznesowych, uroczyste przyjęcia koktajlowe, imprezy urodzinowe, prywatne obiady i lunche. Posiadamy wyselekcjonowane menu eventowe, dopasowane do wymagań i preferencji pomysłodawców wydarzenia. Nasz zespół do spraw eventów z przyjemnością udzieli wszelkich niezbędnych porad i korekt, a także zadba o idealny przebieg wydarzenia.

Na rozmowę o szczegółach zapraszamy do Koko & Roy przy Wilczej 43. Prosimy kontaktować się z Panią Anną Stańczak dzwoniąc na numer +48 609 644 009, bądź drogą mailową hello@kokoandroywarsaw.com. 

 
unnamed.jpg
 
 
 

kontakt 

Wilcza 43

Warszawa, 00-678

 

Phone: +48 22 699 85 64

Email: hello@kokoandroywarsaw.com